مجموعه ها

بیت کوین

راهنمای دریافت وام بانکی در کشور ترکیه

اگر قصد سرمایه گذاری و اشتغال زایی و یا اینکه خرید خانه رویایی خود و اقامت در کشور ترکیه را دارید متمانان می‌توانید با دریافت وام بانکی انجام این امر را آسان‌تر سازید. برای این منظور شما را از نهوه گرفتن وام با خبر میسازیم. 

بانک گارانتی ترکیه برای کسانی که تصمیم به خرید ملک در کشور ترکیه را دارند انجام این کار را سهولت بخشیده و تنها برای دریافت وام نیاز به گردآوری مدارک لازم می‌باشد. 

 

 

بهره بانکی که به وام تعلق می‌گیرد 

 

بهره ای که به وام خانه در ترکیه تعلق می‌گیرد بسته به مقدار آن و مدت زمان پرداخت آن متغیر است. برای این منظور شما می‌توانید از وبسایت رسمی بانک گارانتی از این نحوه پرداخت و مقدار بهره مطلع شوید. در این وب سایت تا سقف ۲۴۰ ماه پرداخت با بهره ثابت و متغیر با خبر خواهید شد. 

 

نحوه پرداخت 

 

بنا به قدرت مالی فرد دریافت کننده وام بانکی و درآمد سالانه شخص٫ بانک گارانتی برنامه پرداختی آن را حاظر و آماده در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر همچنان نحوه پرداخت آن با قدرت پرداخت فرد دریافت کننده وام همخوانی نداشته باشد در این صورت با کمک متخصصین بانک می‌توان برنامه ای مطابق با درآمد سالانه شخص طراحی کرد که در آینده با مشکل دیرکرد اقساط آن مواجه نشود. 

 

شرایط اخذ وام بانکی

 

قوانینی که در سال ۲۰۱۲ جمهوری ترکیه برای دریافت وام بانکی به تصویب درآمده دریافت وام بانکی را برای اتباع خارجی سهولت بخشیده است. 

طبق این قوانین مانعی برای دریافت وام برای اتباع خارجی وجود ندارد. اتباع خارجی می‌توانند با داشتن اقامت این کشور و یک کفیل که شهروند ترک باشد به انجام گرفتن وام سرعت ببخشند. 

 

اوراق لازم

 

  • شماره مالیاتی شخص دریافت کننده در کشور تابع

 

  • اوراق مسافرتی بمانند پاسپورت 

 

  • اقامت ترکیه ( این اوراق طی مراحلی دست یافتنی است ) 

 

  • درآمد ماهانه و سالانه و همچنین مخارج ماهانه و سالانه و همچنین لیست حرکت حساب بانکی به مدت سه ماه 

 

  • برگه استعلام داشتن وام در کشور تابع ( ایران ) 

 

  • برگه رسمی نشان دادن آدرس فرد دریافت کننده در کشور تابع ( ایران) 

 

  • برگه تایید شده ملک مورد نظر از طرف متخصصین قیمتگذار بانک و همچنین شرکت سازنده . 

 

  • در صورتی که ملک مورد نظر در منطقه نظامی کشور ترکیه باشد هیچ فرد خارجی قانونا حق خرید آن ملک را نخواهد داشت. 

 

 

مدت زمانی که انجام این کار به طول می انجامد

 

 

اتباع خارجی که قصد صاحبخوانه شدن را دارند ( در کشور ترکیه ) حتما باید از نحوه انجام آن از طریق بانکی که مورد نظر است مطلع شوند. 

 

بعد از گردآوری تمام مدارک و تثبیت تمام شرط و شروط های لازم بانک مورد نظر با وام آنها موافقت کرده و می‌توانند خانه مورد نظر را به عنوان سرمایه‌گذاری و یا محل زندگی خریداری نمایند . 

برای سهولت تمام این مراحل مشورت با مشاورین املاک و همچنین داشتن وکیل قانونی و دقت در انتخاب محل خریداری ملک را به این عزیزان توصیه میکنیم. 

 

 

 

اطلاعات بیشتر 

حداکثر مبلغ پرداختی بابت خرید ملک با وام بانکی در ترکیه معادل شصت درصد از کل ارزش ملک است. البته این ارزش گذاری توسط نماینده بانک پس از بازدید از ملک انجام می پذیرد.

حداکثر مبلغی که برای باز پرداخت اقساط وام بانکی تعیین می گردد معادل پنجاه درصد از حقوق یا درآمد ماهانه متقاضی است که میزان این درآمد قبلا در مدارک ارائه شده به بانک ذکر شده است. وام های بانکی به جهت خرید ملک در ترکیه به لحاظ مبلغ دارای سقف پرداخت نیست و شصت درصد از ارزش هر ملکی را که قصد معامله دارید به شما پرداخت می نمایند.

مدت زمان باز پرداخت وام بانکی در ترکیه به خارجیان حداکثر 15 سال می باشد، این نوع  وام بصورت ارزی نیز پرداخت می گردد یعنی علاوه بر لیر ترکیه شما می توانید درخواست دریافت تسهیلات به یورو، دلار آمریکا و پوند را به بانک بدهید.

در صورتیکه قصد انصراف از وام را داشته باشید و بخواهید وام خود را با بانک تسویه نمایید مبلغی بصورت جریمه به بانک پرداخت می نمایید، اگر اقساط باقی مانده شما به بانک کمتر از 36 قسط باشد 1% از کل مبلغ وام را بصورت جریمه به بانک می پردازید و در صورتیکه بیشتر از 36 قسط باقی مانده باشد 2% جریمه علاوه بر باقی مانده مبلغ وام را باید به بانک مربوطه پرداخت نمایید.

متقاضیان درخواست وام بانکی باید حداقل 25 و حداکثر 70 سال سن داشته باشند، ضمنا اگر برای یک ملک دو مالک یا خریدار متقاضی دریافت وام باشند برای هر یک از آنها جداگانه فرم های بانکی تکمیل می گردد.

بهنام

درباره ما:

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

فروش و اجاره سوییت و آپارتمان به صورت سالانه و ماهانه و روزانه

Top